Комп'ютер і дитина: всі за і проти
Комп'ютери стали звичною і необхідною річчю в сучасному житті. Вони приносять користь, розвиваючі ігри допомагають сформувати у дітей потрібні і корисні навички.
Коли дитина сідає за комп'ютер у нього горять очі від непідробного захоплення та інтересу. Він стає більш зібраним і уважним, підвищується обсяг запам'ятовується інформації, включається розсудливість, розвивається дрібна моторика рук і очей. Батьки пишаються своєю дитиною, коли він краще знає, як завантажити фотографії в соціальні мережі, як знайти потрібну інформацію, відправити лист по електронній пошті.
АЛЕ!!! Є і інша сторона: пряма залежність дитини від комп'ютера, коли дитина починає годинами «гарячково» грати в комп'ютерні ігри. Виходять із себе і зляться на батьків на батьків за те, що ті хотіли забрати його від комп'ютера.
Якщо Вас починає насторожувати «надмірно тісна дружба» малюка з комп'ютером, то ці правила профілактики комп'ютерної залежності для Вас:
• Чіткий режим. «Спілкування» з комп'ютером для дошкільника – 20, максимум - 30 хв в день. Намагайтеся не піддаватися на сльози, капризи і скарги дитини. Реагуйте спокійно, терпляче пояснюйте, дітей молодшого віку відволікайте іншими заняттями.
• Заохочення будь-яких, навіть найменших успіхів дітей. Саме в цьому приховано один з чарівних ключів, які відкривають двері у внутрішній світ наших дітей. Не скупіться хвалити дитину за вимиту тарілку, вміння одягатися чи дружну, спокійну гру з іншими дітьми. В комп'ютерні програми для дітей закладено дуже багато заохочень, які діти не чують від більшості батьків. Комп'ютер не втомлюється хвалити малюка, підкреслює його здібності, розум, спритність, незвичайність, позитивно реагує навіть на програш і помилки, в той час як дорослі часто належать до промахів дитини протилежним чином - дратуються, зриваються на крик.
• Спокійна реакція на хвастощі дитини успіхами в комп'ютерній грі, адже заохочення і так вже закладено програмою.
• Батьки - зразок для наслідування. Не порушуйте правила, які встановлюєте для дитини (з урахуванням своїх норм, природно). Проаналізуйте, чи не є ви самі залежними? Ваш приклад - кращий рецепт для профілактики залежності у дитини.
• Забезпечте зайнятість дитини (гуртки, широкі інтереси).
Долучайте до домашніх обов'язків. Культивуйте сімейне читання. Грайте в настільні та інші ігри, долучайте до ігор свого дитинства.