top of page

Поради батькам, які хочуть навчити дітей співати

Перш ніж розпочати з дитиною розучування пісень, які вам сподобалися, визначтеся, чи справиться ваша дитина, відповідають чи пісні можливостям її голосу. Навіть якщо пісня дуже сподобалася і вам , і дитині, спів може принести велику шкоду, якщо вона не відповідає особливостям віку.

При підборі пісенного репертуару враховуйте наступне.

  1. Зміст пісень повинен відображати коло інтересів дитини.

  2. Продивіться текст, прочитайте його виразно вслух і знайдіть складні для розуміння слова, словосполучення, фрази (їх обов’язково в подальшому слід пояснити дитині).

  3. В мелодії пісні знайдіть складні по ритмічному малюнку такти. Продивіться одночасно, чи не будуть трудноші в проспівуванні самої мелодії.

  4. Зверніть увагу на протяжність музичних фраз.

  5. Об’єм звуків мелодії пісні не повинні перевищувати співочого діапазону голосу дитини.

Всі ці рекомендації ви повинні враховувати, перш ніж заспіваєте дитині пісню. Першочергове виконання обов’язково повинне бути виразним, яскравим. Тільки при цій умові у дитини з’явиться інтерес до бажання вивчити пісню.

Вивчаючи з дітьми пісню, пам’ятайте:

  1. Мелодію краще починайте розучувати без тексту, на який-небудь склад, наприклад „ля”.

  2. Рухливі пісні спочатку необхідно проспівати в повільному темпі, щоб дитина встигала добре, правильно промовляти всі слова, особливо важкі для вимови.

  3. Складні по ритмічному малюнку і мелодії фрагменти пісні необхідно повчити окремо. Такти з важким ритмічним малюнком потрібно проплескати.

  4. Щоб звук під час співу був гарний, стежте за губами дитини. Вони завжди повинні мати округлу форму. Цьому допомагає і добре відкритий рот.

  5. Дихати потрібно спокійно, не піднімаючи плечей і не роблячи шумових вдихів перед кожною фразою пісні. Зберегти повітря в легенях бажано до закінчення фрази. Навчитися цьому можна, погравши, наприклад, зі свічкою( дуйте на полум’я як можна довше, спостерігаючи, як воно при цьому відхиляється в сторону).

  6. Перед співом голос повинен бути „розігрітий”. Для цього використовуйте невеликі проспівки.

  7. Правильне положення корпуса дитини під час співу допомагає виконанню пісні. Сидіти потрібно рівно, без напруги, розправивши плечі, руки спокійно покласти на коліна ближче до корпусу, голову вниз опускати не слід.

Чим активніше спілкування вашої дитини з музикою, тим більше музичною вона стає, чим більше музичною стає, тим радісніші і бажаніші нові зустрічі з нею.


bottom of page