top of page

Консультація
"Вправи для стоп"

Звід стопи формується у дітей 3-4 років. Однак відносна слабкість м'язів і зв'язок зберігається до 6-7 років навіть у здорових дітей. Тому з дітьми цього віку необхідно регулярно виконувати вправи, які допоможуть сформувати та зміцнити м'язи зводу стопи і запобігти розвиток плоскостопості. Вправи для стоп виконують босоніж або в чешках.
Правильно сформувати та зміцнити м'язи зводу стопи так само допоможе ходіння босоніж по землі, піску, камінчиків, у воді, плавання, їзда на велосипеді і танці.

✅ Вправа «навшпиньки» Початкове положення: стоячи на носочках, руки на пояс. Ходьба під рахунок в середньому темпі, з 30

✅ Вправа «ведмедики» Початкове положення: стоячи на зовнішній стороні стопи, руки на пояс. Ходьба під рахунок в середньому темпі, з 30

✅ Вправа «п'яточки» Початкове положення: стоячи на п'ятах, руки на пояс. Ходьба під рахунок в середньому темпі, з 30

✅ Вправа «плутаємо сліди» Початкове положення: стоячи, руки на пояс. Ходьба, 30 с. Під час ходьби ставимо стопи перпендикулярно один одному (буквою «Т»)

✅ Вправа «каченята» Вихідне положення: сед (сидячи навпочіпки), руки на пояс. Ходьба, 20 с.

✅ Вправа «кружечки» Вихідне положення: сидячи, ноги прямі на ширині плечей. На рахунок 1-4 ― обертайте стопами всередину; 3-8 ― назовні Повторіть вправу 3 рази.

✅ Вправа «педалі» Вихідне положення: сидячи. На рахунок 1-2 ― носок потягнути на себе; 3-4 ― стати навшпиньки; 5-6 ― повернутися у вихідне положення; 7-8 ― максимально підняти шкарпетки стоп Повторіть вправу 3-5 разів. Навантаження можна змінювати: ставлячи стопи далі від стільця ― зменшувати, ближче ― збільшувати. Вправи для стоп з предметами

Вправи для стоп з предметами виконують із вихідного положення сидячи.

✅ Вправи для стоп з м'ячиком Вправи для стоп з м'ячиком не тільки зміцнюють м'язи стопи, але і розвивають у малюків координацію. Для виконання цих вправ вам знадобиться стілець, невеликий (тенісний) м'яч.

✅ Катання м'яча ногами поперемінно: від п'яти ― до носку і назад; по колу, за годинниковою стрілкою, проти ― носком, п'ятою; «вісімкою». Повторіть цю вправу правою і лівою ногою по 5-7 разів.

✅ Вправи для стоп з гімнастичною палицею На рахунок 1-2 ― перекочуйте паличку ногою від носка до п'яти; 3-4 ― назад; 5-6 ― те ж ― тільки носком; 7-8 ― то ж ― лише п'ятою. Повторити цю вправу 3-7 разів.

Вправи для стоп з роликовим масажером Перекочування стопами роликів масажера масажує м'язи стоп, сприяє їх розслабленню і стимуляції рефлекторних точок.


bottom of page